ZUNDO CMS

CMS to skrót od angielskiego Content Management System (System Zarządzania Treścią). Jest to strona internetowa, posiadająca panel administracyjny, który pozwala na samodzielne i bezpłatne zmienianie treści bez znajomości programowania.

Autorski system CMS - ZundoCMS

Oferowany przez naszą firmę CMS to kompleksowy autorski system do administrowania WWW. Narzędzie pozwala na pełną kontrolę zawartości serwisu oraz szybką i prostą zmianę treści, elementów WWW, a nawet kolorystyki strony również na urządzeniach mobilnych, do których system jest przystosowany. System składa się z szeregu modułów, które na życzenie klienta są dodawane oraz konfigurowane. W razie potrzeby elastyczna struktura pozwala dobudować nowe funkcjonalności. CMS jest przygotowany na obsługę stron wielojęzycznych, wspomaga pozycjonowanie WWW, jest oparty o najnowsze trendy i wzorce projektowych oparte o logikę MVC (Model-View-Controller).

Wygląd Zundo CMS w wersji 2.0

WYSOKI POZIOM BEZPIECZEŃSTWA

Wielopoziomowe zabezpieczenia, brak znanych otwartych luk, które są źródłem problemów rozwiązań Open Source. Chcesz uniknąć wirusów, trojanów i ataków hackerskich - wybierz nasz dedykowany CMS.

WYJĄTKOWA WYDAJNOŚĆ

Zoptymalizowane oprogramowanie zaskakuje szybkością działania i wydajnością. Twoja strona WWW lub panel administracyjny działa wolno? - sprawdź nas

DOPASOWANY DO POTRZEB

Każdy moduł i funkcja a nawet wygląd graficzny może zostać dowolnie dopasowany do konkretnego projektu. Potrzebujesz nowego modułu - przygotujemy go dla Ciebie.

Podstawowe moduły ZundoCMS: (poniżesz szczegółowe opisy)

 • Moduł "UŻYTKOWNICY" - wraz z różnymi uprawnieniami dostępu dla każdego
 • Moduł "SYSTEM" - ustawienia CRON, Logi bezpieczeństwa i czynności użytkowników ZundoCMS
 • Moduł "USTAWIENIA" - służy do wprowadzania zmian w systemie
 • Moduł "PODSTRONY" - podstawowowy moduł prezentacji treści i oferet.
 • Moduł "AKTUALOŚCI" - zaawanoswany moduł aktualności posiadajcy bardzo dużo możliwości
 • Moduł "OGŁOSZENIA" - niezwykle zaawanoswany moduł ogłoszeń
 • Moduł "KATALOG FIRM" - elastyczny moduł katalogu firm z "Rich Snippets Local Busines"
 • Moduł "KOMENTARZE" - moduł dodatkowy służący do zarządzana komentarzami (kasowanie, edycja, blokowanie)
 • Moduł "ANKIETY" - nielimitowana ilość ankiet i pozycji
 • Moduł "REKLAMY" - dynamiczne zarządzanie banerami w postaci graficznej, wowolnego kodu z rotacją i statystykami
 • Moduł "FORUM" - zaawanoswane zarządzanie forum
 • Moduł "PLIKI" - zarządzanie plikami, które można umieszczać jako załączniki
 • Moduł "GALERIE" - zarządzanie galeriami i zdjęciami z szerokimi możliwościami rónież zmiana kolejności każdego zdjęcia
 • Moduł "FILMY" - prezentowanie filmów z youtube
 • Moduł "WERSJE JĘZYKOWE" - bardzo zaawansowany moduł wersji językwych jednocześnie banalny w obsłudze
 • Moduł "NEWSLETTER" - w kilku wersjach. Wersja podstawowa pozwala korzystanie ze spersonalizowanych szablonów HTML do wysyłania powiadomień
 • Moduł "STATYSTYKI" - zalecamy korzystanie z Google Analytics, ale system też prezentuje ciekawe statystyki (zdjęcie poniżej)

Dodatkowe funkcje

 • Automatyczne generowanie plików XML (sitemap, product feed - Google Shopping i Facebook Store)
 • Możliwość logowania z dodatkowym uwierzytelnianiem (3FA - Google Authenticate)
 • Możliwość importu adresów email z pliku a nawet wyłuskanie z tekstu (Moduł Newsletter Advanced)

Zaawansowane możliwości ZundoCMS

Obsługa wielu domen

System ZundoCMS jako Panel Administracyjny umożliwia obsługę serwisów internetowych działających pod różnymi domenami. Dodając artykuły, filmy czy podstrony wybieramy serwis docelowy. Zdjęcia, pliki pdf etc. są wgrywane do katalogów na zdalnych serwerach. Taka funkcjonalność przydaje się w sytuacji, kiedy musimy ukryć zależności przed konkurencją, a także ze względów SEO ważne jest, aby zdjęcia posiadały linki z serwera, a nie zdalnego. To szczegół niezwykle istotny i wyróżniający nasze rozwiązanie na tle konkurencji. Czasami musimy ukryć, że firma A to córka firmy B przed konkurencją a wymieniona funkcjonalność jest jednym z elementów wspomagającym zachowanie tej tajemnicy. Dodatkowym i niezaprzeczalnym argumentem jest wygoda, ponieważ wszystkie strony są zarządzane z jednego Panelu Administracyjnego ZundoCMS.

SEO Dinamic

ZundoCMS w sposób dynamiczny generuje tytuły, opisy i słowa kluczowe dla wszystkich podstron, artykułów ogłoszeń (i wszystkich modułów). Specjalna fuunkcjonalność pobiera opis i słowa kluczowe z podstawowego tekstu i tytułu. Funkcjonalność dobiera specjalne frazy automatycznie. Automat działa podczas tworzenia dowolnej treści ale zawsze można podmienić dopasowane przez automat treści tagów na własne. Jest to najbardziej elastyczne i jednocześnie dynamiczne rozwiązanie wśród systemów CMS dostępnych na rynku.

Korzystanie z predefiniowaniowanych szablonów w wysyłce wiadomości

ZundoCMS daje możliwość dodania własnego szablonu HTML wiadomości. Wiadomością może być potwierdzenie zamówienia (Moduł Sklep) potwierdzenie dodania ogłoszenia (Moduł Ogłoszenia). Nie wysyłaj nudnych wiadomości, tylko zaskocz swoich klientów czymś, co się kojarzy z Twoją marką i jest atrakcyjne w odbiorze, bo to też wpływa na wizerunek.

Nasze Strony są wyposażone w specjalne tagi "Rich Snippets"

Rich Snippets to dodatkowe informacje, które w postaci tekstu lub grafiki pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google. Rich Snippets mają na celu dostarczenie szczegółowych informacji robotom indeksującym na temat zawartości strony, w celu poprawnej interpretacji tematyki i struktury. Funkcjonalność wdrożona przez Google pozwala na wyświetlanie w wynikach wyszukiwania dodatkowych informacji. Oferty takie znacznie bardziej przyciągają uwagę i finalnie klientów. Domyślnie każdy wynik wyszukiwania zajmuje 4 linie a z naszymi tagami 5!. Nie trać czasu na nierokujące i okrojone rozwiązania konkurencji, która u schyłku tej technologii dowie się, że coś takiego istnieje i wówczas zacznie ją oferować. Czytaj więcej o Rich Snippets

Bezpieczeństwo

ZundoCMS posiada system uprawnień dostępu do akcji (kasuj, pokaz,edytuj,...). Użytkownik może mieć uprawnienia do dodawania, edycji, ale nie kasowania i nie będzie w stanie wykonać takiej akcji. Można też ustalić godziny logowania tak, aby pracownik dostający uprawnienia nie mógł się zalogować poza godzinami pracy. Zarówno ZundoCMS (back-end), jak i strona klienta (front-end) jest kompatybilna z wersją PHP 7.+ a zapytania do bazy danych obsługuje bezpieczne PDO. Sama aplikacja zbudowana jest w logice MVC co również ma wpływ na bezpieczeństwo. Nad bezpieczeństwem sprawdzania i filtrowania danych podanych przez użytkowników w ZundoCMS czuwa funkcja walidująca dane zgodnie z typem danych. Front-end jest również zabezpieczony walidacją danych, a także bardzo dopracowanym filtrem antyspamowym. System na życzenie użytkownika może zablokować wszystkie wiadomości w języku rosyjskim i chińskim (tych jest najwięcej). Każda czynność zostaje zapisana w bazie danych i prezentowana w postaci logów „TimeLine” a próba wykonania czynności bez uprawnienia powoduje blokadę konta na X minut i powiadomienie administratora o podejrzanym działaniu.

Joomla? stanowczo odradzamy!

Nie stosujemy darmowych systemów CMS typu Jooomla, WordPress, Drupal itp. Wymagają one częstych aktualizacji (ze względów bezpieczeństwa) i są celem różnego rodzaju ataków, co znacznie uniemożliwia zagwarantowanie bezpieczeństwa. Dodatkowym minusem darmowych rozwiązań jest to, iż nie pozwalają one na łatwą modyfikacje funkcjonalności. Naszą ideą jest aby system działał modułowo, zawierał narzędzia potrzebne dla indywidualnego użytkownika, pozostawiał szerokie możliwości rozwoju a dokładanie kolejnych opcji było szybkie i sprawne. Modyfikacje powyższych systemów są kłopotliwe i czasami kolejna aktualizacja może nie być kompatybilna z wprowadzonymi zmianami i rezultat może być taki, że strona przestanie działać. Wiele firm niestety wdraża klientom darmowe systemy CMS nie informując o zagrożeniach. Większość klientów nie ma wiedzy na temat platformy przyszłej strony. To fundament a on musi być mocny. Jedyna rozsądna możliwość to Wordpress + WooCommerce dla firm zaczynających w e-commerce. Dedykowane sklepy internetowe zaczynają się od kwoty 5 .000 netto więc jest to rozsądne i tanie rozwiązanie na początek, aby sprawdzić, czy rzeczywiście podjęta działalność sprzedaży ma sens. Jeśli mamy obawy co do przyszłości może warto na początek nie podnosić dużych kosztów.

Zobacz na naszym blogu dlaczego Joomla nie jest dobrym rozwiązaniem

Moduł Podstrony

 • Dodawanie, edycja, kasowanie podstron;
 • Podgląd przed publikacją w CMS
 • Możliwość grupowania podstron z wyborem podstrony nadrzędnej - funkcjonalność przydaje się, kiedy mamy np. slider i bez ingerencji w kod dodajemy dynamicznie kolejne elementy do wyświetlenia. Dobrym przykładem jest poniższy slider
 • Edytor "Wysiwyg CKEditor z menadżerem zdjęć" służący do formatowania tekstu (podgldąd)
 • Możliwość zdefiniowania przekierowania po kliknięciu w link podstrony
 • Przełącznik - czy wyświetlany reklamy w treści podstrony (zależność moduł reklamy)
 • Przełącznik - tak/nie czy wyświetlamy komentarze z możliwością komentowania podstrony (zależność moduł komentarze)
 • Elastyczna ilość zdjęć na potrzeby spersonalizowanej strony www
 • "Opcje SEO" - Inteligentna funkcjonalność. Opis poniżej
 • Status - aktywna/nieaktywna
 • Wyświetlanie "OD DO" - możliwość zdefiniowania czasu dostępności albo czasu wyświetlenia OD.   
 • Na naszej stronie można zobaczyć funkcjonalność podstron -  zobacz tutaj

Niebawem opis pozostałych modułów