Czy hakerzy wykradli Twoje dane z Facebooka?

wtorek, 16 października 2018r. / Design / Technology
Post Image

Facebook oficjalnie potwierdził informację o kradzieży danych z portalu na ogromną skalę. Sprawa dotyczy około 30 milionów kont użytkowników.

Spośród 29 milionów kont, hakerzy uzyskali podstawowe informacje kontaktowe imię i e-mail lub numer telefonu.  Z 14 milionów kont wykradziono znacznie więcej informacji, bo praktycznie wszystko, co mamy w zakładce Informacje np. płeć, wyznanie, data urodzenia, status związku, miejsce pobytu i urządzenie, z którego się logowano. Nie podano dokładnych informacji co do brakującego miliona, ale najprawdopodobniej nie użyto kluczy sesyjnych. Do włamania doszło w wyniku wykorzystania luki w kodzie Facebooka. Luka była wynikiem złożonej interakcji trzech różnych błędów oprogramowania i wpłynęła na funkcję „Zobacz jak”, która pozwala ludziom zobaczyć, jak wygląda ich własny profil dla kogoś innego. Facebook ostatecznie przyznał, że we wrześniu doszło do wycieku danych. Natomiast 12 października Facebook wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Jego pełną treść znajdziecie tutaj.

W najbliższym czasie Facebook wyśle informacje do posiadaczy wszystkich 30 mln kont, aby wyjaśnić, do jakich informacji hakerzy  mogli mieć dostęp oraz informując, co należy zrobić, by ochronić się przed konsekwencjami włamania.

Kto chce sprawdzić, czy jego konto padło ofiarą ataku, powinien odwiedzić stronę będąc zalogowanym na portalu   www.facebook.com/help/securitynotice.

Jeśli po wejściu na powyższą stronę ukaże się komunikat podobny do załączonego poniżej to znaczy, że Twoje dane są bezpieczne i nie zostały wykradzione (tym razem)

Ciekawy artykuł i znacznie więcej informacji o wycieku danych na serwisie Niebezpiecznik.pl

copyrights © 2020 DESIGNEZ.   All rights reserved.