Płatne wizytówki w mapach Google? Nie daj się oszukać

piątek, 15 lutego 2019r. / Design / Technology
Post Image

Korzystanie z usługi Google Moja Firma jest całkowicie bezpłatne, a mimo to część przedsiębiorców trafia na nieuczciwe firmy, które pobierają opłaty za utworzenie i utrzymanie wizytówki w formie abonamentu na Mapach Google. Jeśli dzwoni do Ciebie ktoś z ofertą na płatną wersję wizytówki gwarantując wysoką pozycję w Google to jest to po prostu oszustwo. Wizytówka jest darmowa!

Takie oferty bazują na naiwności i niewiedzy potencjalnego klienta, który oczarowany zostaje wizją szybkich rezultatów. Sama wizytówka Google nie działa jak pozycjonowanie, o czym klienci nie wiedzą. Wysoka pozycja wizytówki w Google jest standardem, a nie rezultatem wybitnych umiejętności oszustów. Wyniki w mapach są zawsze wyświetlane zaraz za reklamami Google Ads (jeśli takie są). Kilkukrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, że klient już ma abonament na wizytówkę i scenariusz był zawsze taki sam — ktoś z Google dzwonił i oferował wizytówkę w kwocie 1500 netto rocznie. Jeśli po roku klient nie zapłacił kolejnej faktury abonamentowej to właściciel wizytówki (oszust) kasował ją bezpowrotnie, ponieważ klient nie posiadał do niej dostępu.

Wizytówka Google Moja Firma - co to jest?

Google Moja Firma to narzędzie do zarządzania wizerunkiem firmy w Google. Zawarte w wizytówce są takie informacje jak: nazwa firmy, adres siedziby, dane kontaktowe (telefon, e-mail), strona www czy godziny otwarcia. Dzięki wizytówce potencjalni klienci mogą w łatwy i szybki sposób odnaleźć daną firmę. Mogą dodawać opinie, zadawać pytania.  Właściciel wizytówki ma pełną kontrolę nad informacjami, które widzą użytkownicy Google, kiedy szukają jego firmy lub oferowanych przez niego produktów czy usług. Z badań wynika, że użytkownicy mają większe zaufanie do firm, które posiadają zweryfikowane informacje w Google Moja Firma. Jest to też ważny element pozycjonowania na lokalnym rynku, ponieważ wizytówka pokazuje się zgodnie z zadeklarowanym obszarem. 

Jak rozpoznać naciągacza?

  • dzwonimy z Google  – serio? Google ma tak silną pozycję że nie dzwoni po firmach. To firmy przychodzą do Google!
  • gwarancja wysokiej pozycji - Mapy Googe są wyświetlane zaraz za reklamami Google Ads. Pozycja map nie jest tutaj wynikiem pracy wybitnych naciągaczy a po prostu decyduje o tym algorytm. Gwarancja pozycji jest bardzo kusząca, niestety nie jest to prawdą. Żadna firma nie może zagwarantować konkretnego miejsca w wyszukiwarce. 
  • wizytówka wygasa - bardzo stara metoda oszustwa na wygasające usługi. Posiadają Państwo domenę Google.com. Faktura przychodzi na Gogole.com. Z wizytówkami jest podobnie jak z ważnością domen. Wiele firm ma gdzieś w pamięci, że domenę co rok trzeba przedłużyć i tutaj pojawiają się firmy wmawiające, że wizytówkę też. Na ten typ oszustwa nabiera się bardzo wiele firm.

Jak uniknąć próby oszustwa?

Najprostszym rozwiązaniem przed podjęciem jakiekolwiek decyzji jest kontakt z nami. Zbadamy całą sytuację i pomożemy Państwu podjąć właściwą decyzję, a tym samym pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów. Należy zapamiętać, że usługa Google Moja Firma jest usługą darmową.

Oferta Wizytówka Moja Firma w Google i Mapach Google

W zakresie naszych usług tworzymy wizytówki, ponieważ nie jest to wcale takie proste. Działamy kompleksowo i włącznie z nową stroną oferujemy utworzenie takiej wizytówki z dobraniem odpowiednich fraz. Wizytówka jest darmową formą reklamy. Dlaczego nasza oferta jest uczciwa?

  • koszt jest jednorazowy na samym początku
  • koszt utworzenia wizytówki jest znacznie mniejszy niż rozwiązania oszustów
  • wizytówka jest przypisana do konta Google klienta 
  • nie pobieramy opłat abonamentowych 

Przydatne linki 

Temat na forum Google 

Google Polska - Miejsca Google to usługa bezpłatna i samoobsługowa

copyrights © 2020 DESIGNEZ.   All rights reserved.