T-Mobile – internet LTE nie działa jak to obiecują w ofercie

piątek, 16 marca 2018r. / Design / Technology
Post Image

Internet LTE w T-Mobile nie działa! 20 Mb/s i 60 Mb/s nie oznacza, że taka prędkość będzie gwarantowana. T-Mobile nie jest w stanie zagwarantować nawet 0,5 Mb/s, ponieważ prędkość zależy od obciążenia określonej stacji. Jestem zmuszony przełączać się manualnie pomiędzy 3G i LTE, ale ilu klientów ma wiedze o takiej możliwości?. Czasami stacja na Placu Św. Wojciecha w Pasłęku jest tak obciążona, że załadowanie pojedynczej strony trwa prawie pół minuty.

To wygląda tak jakbyśmy dostali do testów samochód, który rozwija 220 km/h, a następnie po podpisaniu umowy identyczny, lecz rozwijający prędkość 3,6 km/h. Owszem sprzedawca powie, że na liczniku jest 220, ale to jest tylko prędkość szczytowa „incydentalna".

Całe zamieszanie wokół Internetu z T-Mobile z mojego doświadczenia wygląda tak, że w okresie testowym internet w mojej lokalizacji był od 12 Mb/s do nawet 29 Mb/s. Po okresie testowym jakby coś się urwało i prędkość spadła do średniej dziennej 0.90 Mb/s. To mi wygląda na celowe działanie, ponieważ w całym okresie testowym nie było źle. Z uwagi na problemy z lokalnym operatorem każdy szuka alternatywnego internetu a oferta T-Mobile wydawała się sensowna.

 

Test wykonany 27.08.2018 - Prędkość pobierania 0.08 Mb/s Ping 75 ms. Upload 6.21. Tak nędznej prędkości jeszcze żaden dostawca nie proponował. 

T-Mobile to oszustwo

Każda próba zgłoszenia problemu za pomocą czat-u kończy się niepowodzeniem. Umowy podpisują, ale już obsługę zdobytego klienta mają gdzieś, ponieważ zawsze konsultanci są niedostępni.

T-Mobile to oszustwo

Złożyłem reklamacje z uwagi na prędkości rzędu 0.20 Mb/s i dostałem taką wiadomość od T-Mobile

Urządzenie nawiązuje połączenie i transmituje dane z odpowiednią prędkością dla wybranej technologii. Szybkość internetu nie jest wartością stałą, ponieważ jest ona uzależniona od aktualnego obciążenia sygnału w danej lokalizacji.

T-Mobile

Opinie o T-Mobile (niezależny serwis)

 

Ten artykuł ma na celu przestrzec klientów przed moim zdaniem najgorszym internetem domowym w Europie.

copyrights © 2020 DESIGNEZ.   All rights reserved.