ZundoCMS czy może Joomla?

czwartek, 12 kwietnia 2018r. / Design / Technology
Post Image

Joomla jest darmowym i opensourcowym systemem zarządzania treścią, używanym do tworzenia i prowadzenia stron internetowych. Jak każdy system zarządzania treścią posiada on swoje zalety i niestety krytyczne wady, z którymi warto zapoznać się przed podjęciem decyzji o wyborze oferty pomiędzy ZundoCMS a Joomla.

Wady Joomla

 • Brak elastyczności: Mimo, że Joomla! posiada wiele modułów i szablonów to jednak ciągle czegoś brakuje.  Modyfikacje dla Joomla są znacznie droższe niż w systemach dedykowanych (ZundoCMS)
 • Zasoby i wydajność: Skrypt wymaga serwera z dość dobrymi parametrami, gdyż zajmuje on sporo zasobów w porównaniu z innymi systemami CMS. Dlatego czym bardziej rozbudowana strona i zaawansowana funkcjonalnie tym wolniej będzie się ładowała. 
 • Konflikty modułów: Często występują problemy z kompatybilnością między niektórymi modułami i wtyczkami. Może to spowodować, że nie będzie się dało uzyskać pewnej funkcjonalności bez sporej ingerencji w kod PHP
 • Problemy z aktualizacją: Część modułów może być niekompatybilna z nowszą wersją systemu Joomla. Taki błąd może spowodować zablokowanie strony a nawet utratę bazy danych.

Zalety ZundoCMS

 • Elastyczność: "Yes We Can"  - każdą dowolnie skomplikowaną funkcjonalność jesteśmy w stanie wdrożyć
 • Bezpieczeństwo: Bezpieczne zapytania PDO, walidacja danych po stronie PHP, której nie można wyłączyć jak JS. 
 • Zasoby i wydajność:  ZundoCMS zużywa mniej o 80% zasobów serwera przy takiej samej ilości użytkowników niż Joomla. 
 • Brak konfliktów: Każdy moduł jest odseparowany i nie wpływa na pozostałe. 
 • Aktualizacja: Podczas aktualizacji wymieniane są pliki odpowiadające za konkretny moduł 
 • MVC (Model-View-Controller): Logika ZundoCMS w oparciu o wzorzec architektoniczny MVC (Wikipedia)
 • Jakość: Nasze strony są uruchomione na wersjach PHP od 7.0
 • Agile Project Management: System ZundoCMS tworzony i rozwijany jest w oparciu o metodykę Agile

Szerszy Opis funkcjonalności tutaj

Firmy wdrażające rozwiązania na w oparciu o systemu CMS Joomla, Wordpress nie posiadają wysokich umiejętności programistycznych do stworzenia własnego systemu CMS dlatego wdrażają swoim klientom rozwiązania bardzo ryzykowne i niestabilne. Klienci nie zdają sobie sprawy że strona jest budowana na czymś co jest darmowe i niestety bardzo zawodne. Współpraca z firmą oferującą strony na podstawie CMS Joomla na dłuższą metę to strzał w kolano. Joomla wymaga nieustannej aktualizacji nie tylko systemu, ale też modułów. Z biegiem czasu wybrany szablon nie będzie kompatybilny z niezbędnym modułem albo nowa wersja systemu, a to oznacza poniesienie znacznych kosztów na dostosowanie, jeśli to w ogóle możliwe albo zmianę platformy i tutaj tez należy liczyć się ze znacznymi kosztami w przypadku migracji z portalu Joomla , Wordpress na ZundoCMS. Nie chodzi o zawiłości ZundoCMS, ale o mocno skomplikowane relacje bazy danych systemów Joomla i Wordpress.

~ DESIGNEZ

System Joomla jest darmowy i ogólnodostępny więc hakerzy i wszelkie roboty spamujące znają jego słabe strony. Współpracując z firmą, która bazuje na CMS Joomla z pewnością spotkacie się Państwo z problemem modyfikacji strony.  Będzie na to jedna odpowiedź "tego się nie da zrobić" oczywiście, że się da, tylko jeśli proces tworzenia strony ogranicza się do stylowania (CSS) i konfiguracji Panelu Administracyjnego "pod klienta" to taka firma nie posiada specjalistycznej wiedzy programistycznej, aby rozbudować funkcjonalność strony na życzenie klienta teraz i w przyszłości.

Wielokrotnie spotykaliśmy się z systemem Joomla i zawsze były to spotkania, kiedy system był zawirusowany albo nie działał z sobie znanego powodu. Przeniesienie treści (Artykuły, Galerie, Filmy) z CMS Joomla do nowego portalu jest bardzo problematyczne i wymaga zbudowania specjalnego konfiguratora. Z uwagi na złożoność relacji bazy danych koszt jest dosyć spory i zaczyna się na kwocie 700zł (netto). Całościowy koszt strony wygląda następująco:

(Joomla + potencjalna konwersja treści w przyszłości) = Strona z Systemem ZundoCMS

Wybierając CMS Joomla stajemy się więźniami własnej pracy w postaci Artykułów, Zdjęć, Galerii, Komentarzy do artykułów, które ciężko przenieść na inną platformę. Koszt przeniesienia zależy od ilości treści, które często trzeba poprawić, ponieważ treści artykułów zawierają style tekstu, które na nowym portalu nie będą wyglądały atrakcyjnie.

Niestabilne rozwiązanie czy może Profesjonalny System ZundoCMS? Wybór jest prosty!

*Nie wdrażamy stron w oparciu o Joomla

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą 

 Strony Internetowe 

 Modernizacja stron internetowych

 Hosting SSD

copyrights © 2020 DESIGNEZ.   All rights reserved.